|  | 

Sokolnia Inowrocław

Występowanie korupcji w sporcie

Występowanie korupcji w sporcie
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Jak wiadomo pieniądze mogą zdziałać cuda, ale też i wiele złego. Za pieniądze można nie tylko kupić sobie to co chcemy ale również kogoś i jego prywatne zdanie. Tak właśnie rodzi się korupcja, który dziś występuje praktycznie wszędzie. Również sport jest wypchany korupcją, a im bardziej popularny tym więcej pieniędzy się tam obraca. Nie raz pewnie gdzieś ktoś usłyszał, że mecz został sprzedany, a wykryto to przestępstwo dopiero po kilku latach. Często ludzie komentują mecz, że został przekupiony jeżeli sędzia jest całkowicie nieporadny i nie zwraca uwagi na karygodne przewinienia na korzyść jednej z drużyn. W mało znanych sportach korupcja występuje naprawdę rzadko lub wcale. Dal przykłady tak niszowy sport zwłaszcza u nas jak rugby nie ma w sobie praktycznie żadnej skazy finansowej. Są to tak zwane czyste sporty, które jeszcze nie zdążyły się zarazić nieczystością brudnych finansistów. Korupcja na całym świecie jest śledzone poprzez odpowiednie grupy do zwalczania takich naruszeń, najbardziej jest znienawidzona przez kibiców, którzy oglądają sport aby zadziwiać się osiągnięciami zawodników, a jeżeli jest już ustalone kto ma wygrać to cały czar momentalnie pryska. Kibice są właśnie jednym z tych czynników, które nie pozwalają korupcji zbyt szybko się rozwijać jednocześnie hamując jej postęp.

Ciekawe wpisy:

wystepowanie-korupcji-w-sporcie

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Inowrocław karate

    Inowrocław karate

    Początek treningów Jak znaleźć aktywność fizyczną odpowiednią dla siebie? Mnie takie poszukiwania zajęły bardzo dużo czasu. Nie mogłem się zdecydować czy chcę pływać, czy biegać, czy robić jeszcze coś innego. Tak naprawdę interesowało mnie wszystko. Klub karate Inowrocław, był jednym z wielu miejsc do których trafiłem. Od razu mi się tam spodobało. Sala była duża

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.