ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej

 • autor: Pod red. M. Jerzak, A. Kołakowski
 • wydanie: 2015
 • ilość stron: 368
 • format: 16,5 x 23,5
 • oprawa: miękka broszurowa
 • Producent: GWP
 • ISBN: 9788374895972
 • W magazynie: 0 szt.
 • Dostępność: termin realizacji ok 14dni termin realizacji ok 14dni
 • Cena: 47,00 zł49,90 zł
 • szt.
 • Poleć produkt
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku dziecięcego. Każdego dnia wielu nauczycieli, rodziców i dzieci boryka się z tym problemem, co potwierdza niniejsza książka. Jest ona oparta na wieloletnim doświadczeniu autorów, wybitnych specjalistów w zakresie indywidualnej i grupowej pracy z dziećmi z ADHD, prowadzących warsztaty dla ich rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli.

ADHD w szkole łączy cechy kompleksowego podręcznika i skutecznego poradnika. Autorzy prezentują aktualne informacje na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego typowe objawy oraz cechy odróżniające go od innych zaburzeń. W przejrzysty sposób oddzielają fakty od mitów i podpowiadają, jakie kroki należy podjąć, gdy zauważymy u dziecka pierwsze symptomy zaburzenia. Omawiają kwestie dotyczące akceptacji osoby z ADHD, funkcjonowania dzieci z tym zespołem w domu dziecka czy rolę szkolnego asystenta ucznia. Opisują wiele strategii pracy z dziećmi z ADHD, najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody i narzędzia terapeutyczne oraz kryteria diagnostyczne. Proponują także program szkoleniowy dla nauczycieli, który z pewnością – podobnie jak wszystkie zawarte w książce rady i wskazówki – pomoże im osiągać coraz lepsze rezultaty w pracy z uczniami z ADHD.

Marta Jerzak – psycholog, psychoterapeuta, trener programu przeciwdziałania agresji. Zajmuje się psychoterapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży (ADHD, problemy z zachowaniem, specyficzne trudności szkolne), jak również doradztwem zawodowym. Prowadzi Warsztaty dla Dobrych Rodziców/Nauczycieli dotyczące radzenia sobie na co dzień z trudnymi zachowaniami. Od kilku lat pracuje jako psycholog szkolny. Jest współautorką podręcznika na temat zaburzeń zachowania i sposobów postępowania z trudnymi zachowaniami w szkole.

Artur Kołakowski – dr n. med., specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor-dydaktyk PTTPiB. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi, psychologicznymi i psychoterapeutycznymi, zarówno jako lekarz, jak i psychoterapeuta. Współautor książek ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców i wychowawców, Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna(wyróżnionej Nagrodą Teofrasta i uznanej za "Najlepszą psychologiczną książkę popularnonaukową 2011"!) oraz Zaburzenia zachowania. Teoria i praktyka. Specjalizuje się nie tylko w diagnozie i leczeniu ADHD, ale także w terapii poznawczej i behawioralnej. Od wielu lat pracuje z rodzicami i nauczycielami pomagając im budować przyjazne dziecku i skuteczne systemy pomocy zarówno w przypadku objawów ADHD, jak i zaburzeń zachowania.

[źródło - strona wydawcy]